Primar

Premiile obţinute de elevii claselor primare la diferite concursuri şcolare

 

Clasa Pregătitoare D, înv. Ciupu Viorica

  1. Concurs naţional „Piciul” sem. I

                                     – premiul I: 16 elevi

                                     – premiul II: 7 elevi

                                     – premiul III: 6 elevi

  1. Concurs naţional „Piciul” sem. II

                                     – premiul I: 10 elevi

                                      – premiul II: 7 elevi

                                     – premiul III: 3 elevi

  1. „Vis de copil în casa bunicilor”

                                     – menţiune: 1 elev

  1. Concurs judeţean „Evaluarea interdisciplinară prin intermediul orientării turistico-ecologice”

                                     – premiul I: echipaj

  1. Concurs naţional „Evaluarea interdisciplinară prin intermediul orientării turistico-ecologice”

                                     – premiul I

  1. „Intră în cursa pentru natură” (colectare deşeuri)

 

Clasa I A, înv. Dochiţa Raluca

  1. Comper Comunicare – premiul II : 4 elevi (Vlădianu Alexandru, Andonesei Oana, Constantinescu Lorena, Socoliuc Miruna)

                                     – premiul III: 6 elevi (Cămăruţ Ştefania, Palaghianu Mara, Botezatu Andrei, Loghin Irina, Macoveiciuc Rianna, Varodin Eduard)

                                     – menţiune: 5 elevi (Albu Sarah, Hostiuc Alexandru, Amurăriţei Andra, Gavriluţ Daria, Grigore Matei)

  1. Comper Matematică – premiul I: 1 elev (Grosu Bogdan)

                                     – premiul II: 3 elevi (Macoveiciuc Rianna, Amurăriţei Andra, Botezatu Andrei)

                                     – premiul III: 5 elevi (Cămăruţ Ştefania, Loghin Irina, Socoliuc Miruna, Constantinescu Lorena, Lazăr Anamaria)

                               – menţiune: 9 elevi (Gavriluţ Daria, Nistor Alexandra, Pungă Ioana, Bujorean Emanuel, Amărioare Alin, Vlădianu Alexandru, Cuciureanu Răzvan, Grigore Matei, Varodin Eduard)

 

Clasa I B, înv. Lupu Mihaela

  1. Comper Comunicare – premiul I: 2 elevi

                                     – premiul II: 4 elevi

                                     – premiul III: 7 elevi

                                     – menţiune: 4 elevi

  1. Comper Matematică – premiul I: 2 elevi

                                     – premiul II: 7 elevi

                                     – premiul III: 3 elevi

                                     – menţiune: 2 elevi

 

Clasa I C, înv. Vârvăroi Georgeta

  1. Comper Comunicare, et. I

                                       – premiul I: 4 elevi

                                       – premiul II: 5 elevi

                                       – premiul III: 4 elevi

                                       – menţiune: 9 elevi

  1. Comper Comunicare, et. a II-a

                                       – premiul II: 2 elevi

                                       – premiul III: 3 elevi

                                       – menţiune: 11 elevi

  1. Comper Matematică, et. I

                                      – premiul I: 13 elevi

                                       – premiul II: 4 elevi

                                       – premiul III: 3 elevi

                                       – menţiune: 1 elev

  1. Comper Matematică, et. a II-a

                                       – premiul I: 1 elev

                                       – premiul III: 2 elevi

                                       – menţiune: 3 elevi       

 

Clasa a II-a A, înv. Creţu Brânduşa

  1. Euclid – Matematică – premiul I: 4 elevi

                                     – premiul III: 1 elev

               – Lb. Română – premiul I: 3 elevi

                                     – menţiune: 1 elev

  1. Fii inteligent la matematică – premiul I: 1 elev
  2. Smart cultură generală – premiul I: 1 elev
  3. Concurs Naţional Evaluare în Educaţie – Lb. Română

                                         – premiul I (clasament judeţean): 1 elev

                                         – premiul II (clasament naţional): 1 elev

                                        – menţiune (clasament naţional): 1 elev

  1. Concurs Naţional Evaluare în Educaţie – Matematică

                                         – premiul II (clasament naţional): 1 elev

                                        – menţiune (clasament naţional): 1 elev

  1. Canguraşul Matematician

                                         – premiul de excelenţă: 9 elevi

                                         – premiul Foarte Bine: 7 elevi

                                         – premiul Bine: 5 elevi

Clasa a II-a C, înv. Maxim Valentina

  1. Concurs Naţional Evaluare în Educaţie – Lb. Română

                                         – diplomă de merit (97 puncte): 1 elev (Păduraru Alina)

  1. Comper Mate, et. I – premiul III: 1 elev

                                         – menţiune: 5 elevi

  1. Comper Mate, et. a II-a

                                         – premiul I: 2 elevi

                                         – premiul II: 4 elevi

                                        – premiul III: 2 elevi

                                         – menţiune: 6 elevi

  1. Comper Comunicare, et. I

                                         – premiul II: 1 elev

                                         – premiul III: 9 elevi

                                          – menţiune: 12 elevi

  1. Comper Comunicare, et. a II-a

                                         – premiul I: 1 elev

                                         – premiul II: 7 elevi

                                          – premiul III: 10 elevi

                                         – menţiune: 2 elevi

  1. Euclid, Lb română, et. I – menţiune: 1 elev
  2. Fii inteligent la Matematică

                                         – premiul I: 1 elev

                                        – menţiune: 1 elev

 

Clasa a III-a A, înv. Diaconaşu Rodica

  1. Comunicare şi ortografie – premiul I: 1 elev (Angelescu Raluca)

                                                – premiul III: 6 elevi (Paicu Amalia, Cîmpanu Teodor, Ivănuţă Bianca, Vidami Alex, Icuşcă Emilia, Jumaischi Alexia)

  1. Fii inteligent la Matematică

                                             – premiul III: 2 elevi (Bichiu Răzvan, Vidami Alex)

  1. Micii exploratori – premiul I: 2 elevi (Munteanu Teodor, Vidami Alex)

                                             – premiul II: 2 elevi (Botezatu Cristi, Cîmpanu Teodor)

  1. Lumina Math – premiul I: 2 elevi (Vidami Alex, Cîmpanu Teodor)
  2. Euclid Matematică – premiul I: 2 elevi (Vidami Alex, Cîmpanu Teodor)
  3. Euclid Comunicare – premiul I: 9 elevi (Tărăbuţă Maria, Angelescu Raluca, Vidami Alex, Icuşcă Emilia, Paicu Amalia, Jumaischi Alexia, Rusu Bianca, Ivănuţă Bianca, Cîmpanu Teodor)
  4. Evaluare în educaţie – Lb. Română

                                          – premiul I: 6 elevi (Vidami Alex, Rusu Bianca, Tărăbuţă Maria, Cîmpanu Teodor, Icuşcă Emilia, Angelescu Raluca)

                                         – premiul II: 3 elevi (Paicu Amalia, Jumaischi Alexia, Botezatu Cristi)

  1. Evaluare în educaţie – Matematică

                                         – premiul I: 3 elevi (Vidami Alex, Cîmpanu Teodor, Jumaischi Alexia)

  1. Evaluarea interdisciplinară prin intermediul orientării turistico-ecologice – faza naţională

                                        – premiul I: 4 elevi (Cîmpanu Teodor, Icuşcă Emilia, Şoiman Sebastian, Angelescu Raluca)

  1. Comper – premiul I: 5 elevi (Cîmpanu Teodor, Angelescu Raluca, Vidami Alex, Paicu Amalia, Ivănuţă Bianca)

 

Clasa a III-a B, înv. Gherman Raluca

  1. Euclid – premiul I: 3 elevi

                                         – premiul III: 1 elev

  1. Arhimede – premiul I: 1 elev
  2. Evaluare în educaţie – Lb. Română

                                        – premiul I: 2 elevi

                                         – menţiune: 1 elev

  1. Fii inteligent la Comunicare!

                                         – premiul II: 1 elev

                                         – premiul III: 1 elev

                                         – menţiune: 1 elev

  1. Fii inteligent la Matematică!

                                           – menţiune: 1 elev

  1. Comper Lb. Română – premiul I: 2 elevi

                                            – premiul II: 6 elevi

                                           – premiul III: 5 elevi

  1. Comper Mate – premiul II: 4 elevi

                                           – premiul III: 2 elevi

                                            – menţiune: 8 elevi

 

Clasa a III-a C, înv. Ieremciuc Brânduşa

  1. Concurs Equinox – premiul I: 2 elevi

                                         – premiul II: 2 elevi

                                         – premiul III: 1 elev

  1. Euclid – premiul III: 1 elev

                                         – menţiune: 1 elev

  1. Arhimede – menţiune: 1 elev
  2. “Intră în cursa pentru natură”

                                         – premiul I: 1 elev

  1. “Vis de copil în casa bunicilor”

                                         – menţiune: 1 elev

  1. Concurs naţional Bacău – premiul III: 1 elev
  2. Concurs naţional Iaşi – premiul II: 1 elev

                                         – premiul III: 1 elev

  1. Concurs Sportiv Suceava

                                         – premiul II: 2 elevi

  1. Canguraşul Matematician

                                         – premiul I: 3 elevi

                                         – premiul II: 2 elevi

                                        – premiul III: 4 elevi

  1. Comper – Lb. Română – premiul I: 5 elevi

                                           – premiul II: 7 elevi

                                           – premiul III: 10 elevi

  1. Comper – Matematică – premiul I: 7 elevi

                                           – premiul II: 10 elevi

                                           . premiul III: 5 elevi

 

Clasa a IV-a A, înv. Ciutac Maria

  1. Comper Comunicare:     – premiul I: 6 elevi

                                          – premiul II: 6 elevi

                                           – premiul III: 5 elevi

                                           – mentiuni: 3 elevi

  1. Comper Matematică: – premiul I: 1 elev

                                          – premiul II: 4 elevi

                                           – premiul III: 5 elevi

                                           – mentiuni: 6 elevi

  1. Cangurul matematic – 6 elevi s-au calificat la proba de baraj

 

Clasa a IV-a B, înv. Muntianu Georgeta

  1. Comper Comunicare, etapa I:

                                           – premiul I: 6 elevi

                                           – premiul II: 6 elevi

                                           – premiul III: 5 elevi

                                           – mentiuni: 3 elevi

  1. Comper Comunicare, etapa a II-a:

                                           – premiul I: 3 elevi

                                           – premiul II: 1 elev

                                          – premiul III: 9 elevi

                                           – mentiuni: 4 elevi

  1. Comper Matematică etapa I:

                                           – premiul I: 1 elev

                                           – premiul II: 4 elevi

                                           – premiul III: 5 elevi

                                           – mentiuni: 6 elevi

  1. Comper Comunicare, etapa naţională

                                           – premiul I: 1 elev (Spânu Georgiana)

                                           – premiul II: 1 elev (Tucaliuc Alexandra)

                                           – menţiune: 1 elev (Pavăl Delia-Maria)

 

  1. Concursul Comunicare.Ortografie.ro

                                           – premiul II: 1 elev (Spânu Georgiana)

                                           – premiul III: 1 elev (Tucaliuc Alexandra)

 

  1. Fii inteligent la matematică

                                           – premiul I: 1 elev (Spânu Georgiana)

                                          – menţiune: 1 elev (Tucaliuc Alexandra)

 

  1. Cangurul matematic – 5 elevi s-au calificat la proba de baraj

 

Clasa a IV-a C, înv. Huţan Livia

  1. Lumina Math – premiul II: 2 elevi (Ţibu Cristian, Socoliuc Ştefan-Flavius)

                                           – premiul III: 2 elevi (Iosub Lucian-Mihai, Chisleac Remus)

                                           – menţiune: 3 elevi (Galanton George-Cristian, Ianoş Alexia, Dănăilă Delia)

  1. Evaluare în educaţie, Limba română, ediţia I

                                           – premiul I, clasament naţional: 2 elevi (Troană Emilia, Ianoş Alexia)

                                           – premiul III, clasament naţional: 3 elevi (Ciobanu Zamfirescu Roxana, Dănăilă Delia, Socoliuc Ştefan-Flavius)

                                           – 6 elevi în clasament judeţean

  1. Fii inteligent la matematică

                                           – premiul I: 5 elevi (Socoliuc Ştefan-Flavius, Dănăilă Delia, Troană Emilia, Ţibu Cristian, Moroşanu Sînziana)

                                           – premiul II: 1 elev (Ciobanu Zamfirescu Roxana)

                                           – premiul III: 1 elev (Ianoş Alexia)

                                            – menţiune: 1 elev (Galanton George-Cristian)

  1. Comunicare.Ortografie.Ro

                                           – premiul III: 3 elevi (Galanton George-Cristian, Iosub Lucian-Mihai, Gheorghe Diana)

  1. Cangurul Matematică – 5 elevi cu punctaje peste 50 p.

                                           – 4 elevi la proba de baraj (Iosub Lucian-Mihai, Gheorghe Diana, Ţibu Cristian, Chisleac Remus)

  1. Equinox – premiul I: 3 elevi (Dănăilă Delia, Gheorghe Diana, Socoliuc Ştefan-Flavius)

                                           – premiul III: 2 elevi (Ţibu Cristian, Moroşanu Sînziana)

                                           – menţiune: 1 elev (Ciobanu Zamfirescu Roxana)

  1. „Sfinţii Trei Ierarhi”, Bacău

                                          – premiul III: 1 elev (Macovei Claudiu)

  1. Comper, Limba română, etapa naţională

                                           – premiul I: 5 elevi (Ciobanu Zamfirescu Roxana, Dănăilă Delia, Gheorghe Diana, Ianoş Alexia, Troană Emilia)

                                           – premiul II: 2 elevi (Iosub Lucian-Mihai, Ţibu Cristian)

  1. Comper, Matematică, etapa naţională

                                           – premiul I: 1 elev (Iosub Lucian-Mihai)

                                            – premiul III: 1 elev (Socoliuc Ştefan-Flavius)