Clasa a IV-a A

Iarna este un anotimp al purităţii, al jocurilor în zăpadă, al aşteptării lui Moş Nicolae şi Moş Crăciun. Elevii clasei a IV a- A (înv. Rodica Diaconaşu) cu năsucurile îngheţate, dar cu inimele calde, au fost îndrumeţie pe dealul Casei de Apă, s-au bulgărit, s-au rostogolit prin zăpadă, au construit un om de nea, într-un cuvânt, au fost fericiţi.

În aşteptarea Crăciunului, au fost în drumeţie-n ospeţie la şcoala Nr. 6 Suceava, unde au colindat şi au participat la Carnavalul Veseliei.

[wowslider id=”16″]

Se spune că toamna se numără bobocii. Elevii clasei a IV-a A (înv.Rodica Diaconaşu) au numărat personajele pe care le-au aplaudat la vizionarea teatrului „Piesele lui Caragiale” la Casa de Cultură, Suceava.

Au numărat şi „frunzele” din pădure, din drumeţia pe care au efectuat-o la Stejărei, Adâncata.

[wowslider id=”17″]